Bölümünüzde Puanı Sizden Yüksek Olan Kaç Kişi Atandı? ÖĞRENİN

Bölümünüzden sizden puanı yüksek olup da atananlar var mı merak ediyorsanız öğrenebilirsiniz.

Bölümünüzde Puanı Sizden Yüksek Olan Kaç  Kişi Atandı? ÖĞRENİN
Bölümünüzde Puanı Sizden Yüksek Olan Kaç  Kişi Atandı? ÖĞRENİN ADMİN

     Arkadaşlar çoğumuzun anlamadığı ilk defa görenlerin bilmediği "branş sıralaması" sizin atanma umudunuzu gösterir aslında. Örneğin  bölümünüz inşaat mühendisliği. Sizin branş sıralamanız 1100 devlette 1 yıl içinde 1500 inşaat mühendisi alacaksa kesin atanırsınız.  Ama branş sıralamanız 1100 iken 900 kişi alacaksa işiniz diğer inşaat mühendislerinin tercih yapmamasına ya da sizle aynı yerleri tercih yapmamasına kalır. Burada herkesin şans dediği faktör devreye giriyor.

    Peki sizin bölümünüzle aynı olan ve sizden yüksek puan alanlardan kaç kişinin atandığını merak ediyor musunuz? Bunu size resimli olarak anlatayım.

İlk önce ais.osym.gov.tr sitesine girişimizi yapıyoruz. Çıkan sayfa da aşağıdaki resimlerde işaretli yerlere sıralı ile tıklıyoruz. Önce "Başvurularım/Sonuçlarım" yazan yere sonra "2016-KPSS" yazan yere.

 

sonra çıkan sayfada "Branş Bazında Sıralama" yazan yeri tıklıyoruz.

 

 

Burada hiç bir işlem yapmadan en alttan "HESAPLA"  yazan yeri tıklıyoruz. Çıkan sonuç bizim normal bölümümüzdeki sıralamamızdır. Sonra aynı işlemi en alttaki aşağıdaki resimdeki gibi işaretleyerek de yapıyoruz. İşaretleyip "HESAPLA" dediğimizde sıralama kaç kişi değiştiyse o kadar kişi yerleşmiştir sizin bölümünüzden olup da puanı sizden yüksek olan kişiler den demektir. Sıralama değişmediyse bölümünüzden sizden yüksek puan alanlar da atanamamıştır demektir.  Bu kontrolü bir daha ki KPSS sınavına kadar yapabilirsiniz. Böylece açıktan atamalardan diğer merkezi sınavlardan atan kişi sayısını görebilirsiniz bölümünüzden olanlardan..

Ben aşağıda bir inşaat mühendisi örneği verdim. Şekil 1'de 1149 iken şekil 2'de 1147 olmuş. Demek ki bu tercihte bu inşaat mühendisinden yüksek puan alanlardan 2 kişi atanabilmiş oluyor.

ŞEKİL 1

 

ŞEKİL 2

Anlatımı faydalı bulduysanız aşağıdan bir teşekkür yazabilirsiniz.

Merkezi tercihler dışında "Açıktan Atamalar" ile memur olmak istiyorsanız ve yeni ilan geldiğinde benden bildirim almak istiyorsanız BURAYI tıklayarak andoid uygulamamızı sadece indirmeniz yeterli. Ondan sonra tek işini yeni ilan gelmesini beklemek. 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
buşra     2017-07-26 Peki bi dahaki saglik atamalari ne zamn olur
ADMİN     2017-07-25 @büşra -Güncellemelerden sonra değişir. Şu an güncelleme yapılmadı daha. Bir iki ay sonra tekrar bakmalısınız.
büşra     2017-07-25 Denedim ama değişen bisey yok hezun diploma alamdiģim icin mi acaba
şule     2017-07-24 ahh ahh kpss tak ler bilgileriniz için
Emine     2017-05-23 Simdi denedim de ogretmenlik icin 13 kisi atanmis bu kadar az olmasi garip geldi
Emine     2017-05-23 Faydali bir paylasim olmus tesekkurler
ahmet ceka     2017-01-23 bir hayli fazlaymış :) moralim bozuldu akşam akşam