Memurlara Müjde "Yıllık İzin"

Ofis Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret etti ve önenmli açıklamalarda bulunuldu.

Memurlara Müjde
Memurlara Müjde ADMİN

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Ofis Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret etti, kamu görevlilerinin gündemindeki konularını görüştüler. 

Yapılan görüşmede Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1 Ocak 2016 tarihinden bu yana uygulanmakta olan 3. Dönem Toplu Sözleşmelerin kamu görevlilerinin genelini ilgilendiren hükümleri ile hizmet kollarına yönelik birtakım hükümlerinde çalışmaların yapılması yanı sıra birtakım maddelerinde de çalışmaların tespit edilen bir tarihe kadar sonlandırılarak kamu görevlilerin lehine hüküm doğurmak üzere mali ve sosyal haklarına yansıtılmasının imza altına alındığını hatırlattı. 

 "YILLIK İZİNLER GÜNDEMİMİZDE"  Görüşmede Maliye Bakanı Naci Ağbal, Toplu Sözleşmede üstünde durulacak hükümlere dair değerlendirmelerin devam ettiğini ifade etti. Bakan Ağbal, 31 Ocak 2016 tarihine kadar sonuçlandırılması gereken Havacılık Tazminatı ve Temel Ücret Grupları konusunun henüz gündemlerinde olduğunu belirtti.  Bakan Ağbal, "Talebinizin farkındayız, YPK kararı beklenilen bir husustu, sonuçlandırmak amacıyla yeniden mevzuya eğileceğiz. Yıllık izinlerin devri hususu da gündemimizden düşmüş değil" şeklinde konuştu.  4/B, 4/C KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLEN KAMU GÖREVLİLERİNİN KADROSU  Bazı işçilerin kamu görevlisi ve geçici personelin sözleşmeli personel statüsüne geçirilmesi konusunu da ziyarette gündeme getiren Yalçın, "4/B, 4/C kapsamında istihdam edilen kamu görevlilerinin kadro beklentisi ve bizim buna dair tekliflerimiz hala karşılanmış değildir. Bu statülerde vazife yapan arkadaşlarımız, ekmek ve emek arasındaki köprüyü oluşturan, kariyer ve liyakat zemininde kamu personel sistemi içinde daha üst görevlere yükselmelerine imkan sağlayan, yer değiştirme fırsatlarından yararlanmalarına kapı açan kadro ile memur sıfatı ile tanışma hakkını fazlasıyla hak ediyorlar. 15 Temmuz'un asli ve cani suçlusu FETÖ'nün kamudaki sızmalarında yoğunlaştığı kurumların iş emniyeti esnekliği ya da amir/hiyerarşi dayatmasının olası bulunduğu kurumlar bulunduğu öneme alındığında, FETÖ'yle mücadelenin, terör örgütlerinin kamuya sızmasını önleme hedefinin gereği olarak kadroyu statüye geçişin, kadrolu istihdamın kamuda tek alternatif olmasının sahip olunan tercihler yanı sıra daha doğru olacağı tartışmasızdır." dedi.  


EK ÖDEME KAYNAKLI SORUNLARIN GİDERİLMESİ  
Ek ödemeler konusu hakkında  ise Yalçın, "1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Toplu Sözleşme hükmüne göre 4/C'li personelin almış olduğu ek ödemeden başka ek ödemelerden değişik olarak Gelir Vergisi kesilmemesi gerekirken tam zıttı bir hal söz konusudur. Diğer taraftan Mahkeme kararıyla hakedilen ek ödemelerin gerçekleştirilmesi hukuk devleti ilkesinin gereğidir. Bu itibarla Mahkeme kararlarının uygulanarak bugüne kadar meydana gelen mağduriyetlerin ivedilikle çözüme kavuşturulması elzemdir" değerlendirmesinde bulundu. 

Memurlara Müjde "Yıllık İzin"
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
mcpapas     2017-01-24 çok teşekkürler, beklenen haberi sonunda aldık :)
Çetin YILDIRIM     2017-01-23 Hadi bakalım inşallah. Yıllardır doğru düzgün zam bekliyoruz ama enflasyon oranında zam alıyoruz. her yıl geriye gidiyoruz aslında.
Furkan Fazıl Saday     2017-01-23 İzin güzel de maaş güzel değil :) Ama yinede böyle izinler bizlere lazım, insan çok sıkılıyor.
Ercan KIZILKOCA     2017-01-23 Haber gerçekten çok iyi geldi bizlere. Ne zamandır böyle açıklayıcı bir haber duymak istiyorduk ÜLKECE.
Yakup Yiğit     2017-01-23 çok iyi bir haber teşekkürler admin bu haberş bekliyordum :D
Yasin ZORLU     2017-01-23 Çok teşekkür ederim kpssgrup.com gerçekten beklediğimiz birşeydi çok iyi bir haber oldu bizler için.
seydi altındağlı     2017-01-23 ooo alırım bir dal, izin önemli, birde özel sektöre el atsalar keşke