30 Yıldan Fazla Çalışmasına Rağmen En Fazla 30 Yıllık İkramiye Alan Memurlara Müjde

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden uygulanan yazılı yapılan açıklamada, "6770 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Sayın Cumhurbaşkanımız doğrulusunda Anayasanın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir" denildi.

30 Yıldan Fazla Çalışmasına Rağmen En Fazla 30 Yıllık İkramiye Alan Memurlara Müjde
30 Yıldan Fazla Çalışmasına Rağmen En Fazla 30 Yıllık İkramiye Alan Memurlara Müjde ADMİN

 

MAĞDURİYETLERİ ORTADAN KALDIRDI 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika seyahatinden döner dönmez, işletmeler, yatırımcılar ve ihracatçılara vergi teşviki getiren, emekli ikramiyelerindeki mağduriyetleri ortadan kaldıran, borç yapılandırmasında zamanı kaçıranlara yeni imkanlar getiren kanunu onayladı.  

YENİ KANUN BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLDİ  
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'in anayasa görüşmelerine verilen arada kabul ettiği, "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.  

O MEMURLARA MÜJDE

Erdoğan'ın onayladığı yasa ile 30 yıldan çok işlevini gerçekleştirmesine karşın en çok 30 senelik ikramiye alan memurların mağduriyetleri giderilecek. Emeklilere çalıştıkları sene kadar ek ikramiye ödenecek.  

SGK'LILARA İKİNCİ ŞANS  
Onaylanan yasa ile geçen sene kasım-aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybedenlere ikinci bir talih daha getirildi. Ödemesi gereken tutarları süresinde ödemeyenler, borçlarını geç ödeme zammıyla 2017 yılı mayıs ayı sonuna kadar ödeyebilecek. Yapılandırmada taksitlerin ödeme süreleri de dörder ay ötelenecek. 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan Dan     2017-01-29 ödeyemediğim primler vardı. Hatta yapılandırmadan bile yararlanamadım. dörder ay öteleme filan çok iyi.. teşekkürler bilgilendirme için.
Ali Can Çekmez     2017-01-29 Sonunda, emekliler ve emekçiler için müjdeli bir haber gerçekten çok sevindim, ülkeye o kadar hizmet etmiş emek vermiş ekonomisi için çabalamış insanların haklarını alabiliceğini duymak oldukça sevindirici.
güray     2017-01-29 güzel haber fakat bu duruma sebebiyet verenleri de unutmamak lazım.