KPSS Puanını Yükselten Sahte Memur Ayşe S. İtiraf Etti

KPSS puanını 70'ten 97'ye çıkarmıştı.

KPSS Puanını Yükselten Sahte Memur Ayşe S. İtiraf Etti
KPSS Puanını Yükselten Sahte Memur Ayşe S. İtiraf Etti ADMİN

Ankara'da önemli bir sahtecilik olayı aydınlatıldı. Özel bir üniversitenin sağlık kurumları işletmeciliği bölümünden mezun olan Ayşe S., Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda Eylül 2015'te göreve başladı. 1 yıl kadar bu görevini sürdüren Ayşe S. hakkında, Sağlık Bakanlığı'na bir ihbar ulaştı.

İhbarda, Ayşe S.'nin usulsüz bir şekilde memur olduğu belirtiliyordu. Bu gelişme üzerine hakkında idari tahkikat başlatılan Ayşe S., Eylül 2016'da açığa alındı. Bakanlığın bildirimi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da adli soruşturma başlattı. Savcılık, ÖSYM'den Ayşe S.'nin sınav sonuçlarını isteyince gerçek ortaya çıktı.

SAVCILIKTA REDDETTİ

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ayşe S., önceki gün Ankara Adliyesi'ne götürüldü. Soruşturma savcısına ifade veren Ayşe S., suçlamaları reddetti. Savcı, Ayşe S.'yi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez tarafından sorgulanan Ayşe S., konuşmak istediğini belirtti ve suçunu itiraf etti.

'PİŞMANIM' DEDİ

Sağlık Bakanlığı'nda ürün denetmen yardımcısı olarak Eylül 2015'te işe başladığını anlatan Ayşe S., şunları anlattı: "Kuruma başvururken, 2014 KPSS Lisans ve 2013 YDS Sonbahar sonuç belgelerini vermiştim. Ben bunları, bilgisayarımda PDF formatında değiştirip atanmama yardımcı olacak şekilde değiştirdim. KPSS puanım 70'ti, 90 küsura (97.8) çıkardım. YDS puanım 51 idi. Onu da 93'e çıkardım.Daha sonra Kızılay'da bulunan bir internet kafeden bu sonuç belgelerinin renkli çıktılarını aldım. Mülakata çağrıldım, atamam yapıldı. Bilmediğim bir kişinin şikayeti ile bu durum anlaşıldı. 2016'da eylül ayında açığa alındım.İşlediğim suçlardan dolayı pişmanım."

Mahkeme, "resmi belgede sahtecilik" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından Ayşe S.'yi tutukladı. Şüphelinin memurluktan da ihraç edildiği öğrenildi.

"ÖRGÜTLÜ FAALİYET" ŞÜPHESİ İLE DE ARAŞTIRMA YAPILACAK

Savcılığın, Ayşe S.'nin FETÖ dahil diğer örgütlerle bağlantısı olup olmadığını araştırdığı öğrenildi. Eylemin örgütlü bir faaliyet olabileceğini de değerlendiren savcılık, benzer yolla kamuya giren kişilerin olup olmadığını da araştırdığı belirtildi. Ayşe S.'nin, tüm diğer sınavlarının da mercek altına alındığı öğrenildi. Başvuru sırasında resmi makamların bir ihmalinin olup olmadığı da araştırılacak. Ayşe S.'nin sosyal medya hesaplarında çok sayıda üniversitenin değişik bölümlerinde eğitim gördüğüne dair bilgilerin yer alması da dikkat çekti.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe     0000-00-00 MLBu ve daha kimler var haksz yere kamuda görev yapan insanların haklarını yiyen ille birileriihbar mı edecek bu bu işi yaparkn nasıl denetimsizce saklanılmış okadarmı cahildinizde fark edilemedi puanla faln filnla kimse kimseyi kandırmasın okuyoruz binbir ümitle sonrada ortada özel sektör de onun bunun ağız Kokusunu çekecez şimdiye kadar kahrolası fetö ve yandaşları devletin malına canına toprağıngöz dikdi hem yedilr hem tekmelediler bu ülkede haklı ve Adalet çerçevesinde bi yerlere gelmekmüciz
emir balın     2017-02-05 Bu sisteme çok garip bakıyorum koskaca devlet kurumunu kandırmak bu kadar kolay işte bir kağıt parçası görüntüleniyor açsana baksana internetten be kardeşim
Yusuf Özcan     2017-02-05 Bu ve bunun gibi daha nice ornek develtin her kademesinde torpilden bıktık artık hak eden hakettiği yere gelsin.
Faruk Akbaş     2017-02-05 Belki ben dahil binlerce insanın hakkını yediler, ne olacak şimdi?
hasann     2017-02-05 O kadar insanın hakkı yendi ki haram zıkkım olsun, umarım bundan sonra aynı şeyleri tekrar yaşamayız
barisct     2017-02-05 Ülkede hangi iş düzgün gidiyor ki bu düzgün hilesiz olsun. Adalet kavramı kalmadı. Düşünülmüş bir yarın yok. Mahkum olmuş millet, bu sefil düzensizliğin içine.
engin     2017-02-05 şu insanlar yüzünden bizler kaç denemedir kpss sınavına girip atanamıyoruz bi yere yerleşemiyoruz
Fahrican     2017-02-05 Sonunda kurtulduk şu beladan , bunlar yüzünden biz yerleşemedik ama artık herşey daha farklı olacak
Ahmet     2017-02-05 Yuh be abicim insanların hakkına girdiğiniz yetmedi mi 70'den 97'e yükseltmek ne demek ya oha.
Orakci Blog     2017-02-05 Kul hakkına girmiş. Hemde ödenmeyecek bi kul hakkı bunca insanın hakkına girmiş. Allah ıslah etsin. Bizde aldığımız puanla atama bekleyelim.
Fanever     0000-00-00 O değilde adayın getirdiği çıktıya nasıl güvenmişler.
lansleuth     2017-02-05 İşte en büyük kul haklarından bir tanesi, o kadar insanın emeğini çalmak. Dişinden, boğazından arttırdığı para ile evlarlarını okutan ailelerin hakkına gasp'tır bu. Allah hidayet etsin ne diyebilirim ki başka?
Ezgi     0000-00-00 Insanlarn hakkini yemeye utanmadn mi pislik sahtekar omur boyu cikama ordan. Pismn olsan kac yazar be