Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS'siz Personel Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı sitesinden duyurulan ilana göre Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS şartı aranmaksızın eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar arasından personel alımı yapacak.

Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS'siz Personel Alıyor
Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS'siz Personel Alıyor Kemal Erbilen

Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS şartı olmadan eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar arasından işçi alımı yapıyor. Akşam saatlerinde Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınlanan ilana göre alımda ilköğretim ve ortaöğretim mezunlarına iş fırsatı doğmuş oldu. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan alımda Alpullu ve Kars Şeker Fabrikalarında oluşan açığı gidermek amacıyla sadece Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar başvuruda bulunabilecek. Alpullu Şeker fabrikası için en az Meslek Lisesi ve Dengi Okullardan mezun olmak gerekiyor. Kars Şeker fabrikası için ise İlköğretim mezunu olmak yeterli oluyor.

Alpullu ve Kars Şeker fabrikaları için alınacak olan kimseler kampanya ve mevsimlik işçi statüsünde çalıştırılmak üzere açık bulunan alanlara yerleştirilerek çalıştırılacak. KPSS şartı aranmaksızın yapılacak olan alımda uygulanacak olan usul ve esaslar şu şekilde ilan edildi:

  • Başvurular Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri aracılığıyla yapılacak.
  • Her fabrika kendi alacağı personeller için gerekli olan sınavı ve kurayı yine kendisi yapacak.
  • Alımlara başvuruda bulunacak olan adaylar kendi illerindeki Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü web sitesinde yayımlanan ilanı takip ederek başvurusunu tamamlayacak.

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı izni ile alım yapacak olan Türkiye Şeker Fabrikaları ilanına başvurular 27 Şubat’ta son bulacak. Mevsimlik işçi ve kampanya işçisi alımı ile ilgilenen adayların ilgili ilanı takip ederek başvurularını eksiksiz yapması gerekiyor. Eksik başvuruda veya son başvuru tarihi geçen başvurularda oluşacak olan mağduriyetlerin yaşanmaması adına dikkatli olunması önerilir. 

Türkiye Şeker Fabrikaları personel alımı Türkiye Şeker Fabrikaları işçi alımı Türkiye Şeker Fabrikaları kpss şartı olmadan personel alımı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
ADMİN     0000-00-00 @Yessim Başvurular Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden yapılıyor. Normal statüde ise bazı lisans bölümlerinden alım var.
Yessim     0000-00-00 Normal statude isci alimi olmayacakmi ve basvuruyu nereye yapacagiz lutfen bilgilendirirmisiniz