Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı için Başvuru Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı'nın ve Kuvvet Komutanlıkları'nın Sivil Memur alımına yönelik ilanına başvuruda bulunan adayların heyecanla bekledikleri ön başvuru sonuçları yarın açıklanacak.

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı için Başvuru Sonuçları
Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı için Başvuru Sonuçları Nisa Nur Ata

30 Aralık 2016 tarihi itibariyle ilana başvuruda bulunan adaylar, Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi www.msb.gov.tr üzerinden 6 Şubat 2017 tarihine kadar işlemlerini tamamlamışlardı. Adayların heyecanlı bekleyişleri yarın son buluyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada alımlar için gerçekleştirilecek uygulama sınavlarının Ankara'da yapılacağı belirtilmişti. Farklı pozisyonlar için birden fazla uygulama sınavının yapılmayacağı bildirildi.

Uygulamalı sınavda başarı gösteren adaylar her ünvan için ayrı mülakat sınavlarına alınacaklar. Bu aşamada sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturmasından geçecekler.

Sınavlar Nerede ve Ne Zaman Yapılacak

Adaylar uygulamalı sınavlara, Ankara'da bulunan uygulamalı sınav merkezlerinde alınacak olup, mülakat sınavlarına ise Ankara Cebeci'de bulunan Milli Savunma bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nda gireceklerdir.

Şehir dışından gelecek adaylar için otobüsle Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen adaylar otogardan binecekleri ANKARAY'ın son durağı Dikimevi'nde inip, yürüyerek MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı'na gelebilirler. Adayları, yetkili bir personel karşılayacak ve yönlendirecektir.

Uygulamalı sınav ve mülakatlar için 100 üzerinden 70 puanlık bir baraj notu uygulanmaktadır. Bu notun altında kalan adaylar elenecektir. Adaylar için; KPSS notu, uygulamalı sınav notu ve mülakat notu toplanarak girdikleri sınav sayısına bölünerek nihai not hesaplanacaktır.

Adaylar bu süreç içerisinde mutlaka www.msb.gov.tr adresinden gelişmeleri takip etmelidirler.

 

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı için Başvuru Sonuçları Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500