Kılıçdaroğlu Personel Alımı Hakkında Konuştu

14 Şubat 1017 tarihinde TBMM de yapılan grup toplantısında CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada siyaset kurumunun en önemli görevlerinden bir tanesinin vatandaşın sorunları ile ilgilenmek ve bu sorunlara çözüm getirmektir.

Kılıçdaroğlu Personel Alımı Hakkında Konuştu
Kılıçdaroğlu Personel Alımı Hakkında Konuştu Nisa Nur Ata

Bu sorunları çözmekten uzak olan siyasetçilerin bu ülkeye bir faydasının olamayacağını belirtti. Vatandaşların en önemli derdinin bankalara olan kredi ve kredi kartı borçları olduğunu ve bu rakamın 424 milyar Türk lirasına ulaştığını ve bir tane siyasetçinin de çıkıp biz sizi bu dertten kurtaracak işler yapıyoruz diyemediğini vurguladı.

Vatandaşlar Borç İçinden Yaşıyor

Bahsettiğim 424 milyar lira henüz icra aşamasına gelmedi.Bu rakamın 18 milyar liralık kısmı icraya düşmüş durumda.Burada asıl sorun işe bu icra aşamasındaki borçlardır. Vatandaşlar borç batağına itildiği gibi aynı zamanda faiz yükü ile de boğuşuyorlar şeklinde sözlerine devam etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında 2016 yılında vatandaşların ödediği faiz miktarının 48 milyar Türk lirası olduğunu son 13 yıl içerisinde ödenen faiz miktarının da 130 milyar tl olduğunun altını çizerek vatandaşlarımızın acilen bu dertten kurtarılması gerektiğini belirtti. Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti. İnsanlarımızın yarısı icra ile boğuşuyor, işsizlik almış başını gidiyor, Elbistan da 50 kişi için açılan devlet hastanesi kadrosuna 3.642 kişi başvuruyor , bakışıyor sınavla olmayacak bu iş kura çekme kararı veriyorlar çekilen kurada bir torbada aynı kişinin ismi iki defa çıkıyor.Bu kadar sahtekarlık ile ilk defa karşılaşıyoruz. 

Kılıçdaroğlu Personel Alımı Hakkında Konuştu Kılıçdaroğlu Kemal Kılıçdaroğlu Personel Alımı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500