T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Engelli İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Devlet Demiryolları İşletmesi tarafından ilan edilen Engelli İşçi alımı başvuruları 14 Şubat 2017 itibariyle başladı. Bilecik, Manisa ve Bitlis illerinde istihdam edilmek üzere toplamda 3 engelli işçi alınacak.

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Engelli İşçi Alımı Başvuruları Başladı
T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Engelli İşçi Alımı Başvuruları Başladı Kemal Erbilen

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 6 Şubat 2017 tarihinde “Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı” unvanı ile 3 adet engelli personel alacağını duyurmuştu. Bu ilan için başvurular 14 Şubat itibarıyla alınmaya başlandı. İlana son başvuru tarihi ise 23 Şubat 2017 olarak açıklandı. İşkur üzerinden yapılacak olan alımda 28 Mart’ta yapılacak olan Sözlü Sınav için 22 Mart’ta noter huzurunda kura çekimi yapılacak.  Kura çekimi ve sözlü sınav saat 10:00’da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mahallesi Hipodrom Caddesi No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacak.

6 Şubat’ta yayınlanan gazete ilanı ile TCDD Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 3 farklı ilde istihdam edilmek üzere 1’er engelli işçi alınacağını duyurmuştu. 14 Şubat itibariyle de İşkur aracılığıyla 23 Şubat’a kadar başvuruların alınacağı açıklandı. Başvurusu kabul edilen adayların sayısı ihtiyacın 3 katından fazla olmazsa kura çekimi yapılmaksızın sözlü sınav yapılacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınav yerini ve saatini bildirir tebligat gönderilecek. Sözlü sınavda başarılı olan adaylardan 1 tanesi Bilecik 123 Yol Bakım Onarım Şefliği’nde, 1 tanesi Tatvan 551 Yol Bakım Onarım Şefliği’nde ve 1 tanesi de Manisa 361 Yol Bakım Onarım Şefliği’nde çalıştırılmak üzere işe alınacak. “ Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı “ olarak işe alınacak olan engelli adaylardan aranan şartlar ise şu şekilde:

  • Yolcu ve yük taşımacılığı yapılan raylı sistemlerde yol bakım onarım işinde en az 6 ay çalışmış olmak ve bunu belgelemek,
  • Nüfus Cüzdanı,
  • Öğrenim Belgesi,
  • Adli sicil kaydı,
  • Askerlik durum belgesi,
  • Yetkili hastanelerden alınmış engelli raporu,
  • TCDD resmi web sitesinden yayınlanmış olan İş Talep Bilgi Forumu’nu doldurarak 1 adet resim eklemek.

Yukarıda bahsedilen evrakları hazırlayan adayları TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mahallesi Hipodrom Caddesi No:3 Altındağ/ANKARA adresine teslim etmesi gerekiyor.

İlanın tam metni diğer detayları için tıklayınız.

Devlet Demiryolları İşletmesi Engelli İşçi Alımı tcdd engelli işçi alımı tcdd engelli işçi alımı başvuruları başladı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500