Kominist Belediye Başkanı Belediye Binasını Kitaplarla Donattı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Türkiye'nin komünist partiden seçilmiş ilk Belediye Başkanı. Fatih Mehmet Maçoğlu belediye binasının içerisine yaptırdığı 10 bin kitaplık kütüphane ile dikkat çekiyor.

Kominist Belediye Başkanı Belediye Binasını Kitaplarla Donattı
Kominist Belediye Başkanı Belediye Binasını Kitaplarla Donattı Nisa Nur Ata

Türkiye'de bir ilk olan Dersim Belediyesinde gerek KPSS öğrencileri gerekse sivil halk ve memurlar boş vakitlerinde belediye binasının birinci ve ikinci katlarında bulunan kütüphaneleri ziyaret ediyor ve burada diledikleri kitapları okuyarak kültürel açıdan zenginlik yaşıyor.

3 bin kişiden oluşan ilçede böyle büyük bir kütüphane kurdukları için çok mutlu olduklarını dile getiren Fatih Mehmet Maçoğlu yağmış olduklarıyla gurur duyduğunu, kısa sürede büyük işler başardıklarını, göreve geldiklerinde borç batağı içinde yüzen belediyenin şimdi bankada 735 bin lira parası bulunduğunu sözlerine ekledi.

Referandum kararını açıkladı

Fatih Mehmet Maçoğlu son günlerde ülke gündeminden düşmeyen referandum tartışmaları ile ilgili olarak ta açıklamalarda bulundu ve referandumda hayır diyeceğini açıkladı. Bununla da kalmayan Maçoğlu Dersim ilçesinin hepsinin hayır diyeceğini ve Türkiye'de en yüksek hayır oranının Dersim ilçesinden çıkacağını iddia etti.

Kominist Belediye Başkanı Belediye Binasını Kitaplarla Donattı Kominist Belediye Başkanı Belediye Binasını Kitaplarla Donattı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
aytekin sungur     2017-04-09 Itten kuzumu doğar .atasözü.