KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Bekçilerin Alım Başvuruları Açıldı

Bir süredir beklenilen personel alımlarına dair haberler gelmeye başladı. Valilik ve Kaymakamlıkların bünyesine çarşı ve mahalle bekçileri alımı yapacağı açıklandı. 700 bekçinin devlet bünyesine dâhil edileceği personel alımlarına dair gerekli şartlar ve başvuru süreciyle ilişkin haberin devamına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Bekçilerin Alım Başvuruları Açıldı
KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Bekçilerin Alım Başvuruları Açıldı Nisa Nur Ata

İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları bünyesine 700 tane çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Bir süredir beklenilen bu haber için geri sayım bitti ve 16 Şubat 2017 itibariyle başvurular adaylara açıldı.

İlanı merakla bekleyen bekçi adayları başvurularını yapmaya başladılar bile. İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek alımlara başvurularda aranan bazı şartlar bulunuyor.

Bekçilik Başvurusunun Şartları Nelerdir?

700 kişilik bekçi alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların askerlik hizmetini tamamlamış, lise ve dengi okullardan mezuniyeti bulunan, 30 yaşını aşmamış, görevini gerçekleştirmesine engel oluşturacak sağlık sorunu bulunmayan, en az 1 yıldır İstanbul ilinde ikamet eden ve T.C. vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Bekçilik İlanına Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvurularını İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından talep ettikleri belgeleri teslim etmeleriyle birlikte gerçekleşecektir. Bekçi alımlarına başvuru için son tarih ise 25 Şubat 2017 olarak belirlenmiştir.

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Bekçilerin Alım Başvuruları Açıldı KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Bekçi Aranıyor
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500