Milli Savunma Bakanlığının Sivil Memur Alımlarına Dair Hala Bir Sonuç Çıkmadı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından gerçekleştirilecek olan sivil memur alımlarına dair ön başvuru sonuçlarını beklemekte olan adaylar hala bir sonuç çıkmasını bekliyorlar. MSB’nin resmi sitesinde ilgili duyuruyu bekleyen adayların bekleyişleri devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığının Sivil Memur Alımlarına Dair Hala Bir Sonuç Çıkmadı
Milli Savunma Bakanlığının Sivil Memur Alımlarına Dair Hala Bir Sonuç Çıkmadı Nisa Nur Ata

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan alımlara dair 30 Aralık 2016’dan itibaren adaylar başvurularını oluşturmaya başlamışlardır. 6 Şubat 2017’de saat 17.00 itibariyle adayların başvuru süreci de sona ermiş oldu. MSB’nin adaylarla paylaştığı başvuru kılavuzunda sonuçların 16 Şubat 2017 itibariyle açıklanacağı belirtilmişti. Ancak beklenen açıklama gelmedi.

Adaylar Heyecanla Sonuçları Bekliyor

Sonuçlar beklenen tarih olan 16 Şubat 2017’de açıklanmadı ve heyecan içerisinde bekleyen adaylar bekledikleri duyuruyu MSB’nin resmi internet sitesinde göremediler. MSB’den konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmemesiyle birlikte adaylar heyecanlı bekleyişlerine devam ediyor ve MSB’nin açıklama yapmasını bekliyorlar.

Sonuçlar Açıklandıktan Sonra Sınavlar Nasıl Gerçekleştirilecek?

MSB’nin sivil memur alımlarına ön başvuruda bulunan adaylar bakanlık tarafından talep edilmiş olan belgeleri 6 Mart 2017’ye dek Personel Temin Dairesi Başkanlığına iletmiş olacaklardı. Sınava girmeye hak kazananların isimleri ise 16 Mart 2017 itibariyle MSB’nin resmi sitesinde yayınlanacaktı. Beklenen açıklamanın yayınlanmamış olmasıyla adaylar bekleyişlerine devam ediyorlar.

Beklenen açıklamanın yapılması durumunda uygulamalı sınavlar bütün pozisyonlar için yapılmayacak olup, bahsi geçen uygulamalı sınavların tarihleri ve gerçekleşecekleri yerlere ilişkin detaylı bilgiler MSB tarafından açıklanarak adaylara duyurulacak.

Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığının Sivil Memur Alımları Sonuç Çıkmadı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500