Sahte Diploma Hazırladılar

Adana'da KPSS'den düşük alan ve kendi branşlarında atanamayan öğretmen adayları özel öğretim öğretmeni olarak atanmak için sahte diploma hazırladıkları iddia edildi. Ataması yapılan öğretmenlerinde yer aldığı 44 sanık yargılanmaya başlandı.

Sahte Diploma Hazırladılar
Sahte Diploma Hazırladılar Nisa Nur Ata

Özel Öğretim Öğretmeni Olarak Atanmak İçin Sahte Diploma Hazırladılar

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya bu çetenin ele başı olduğu öne sürülen ve hakkında 306 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu Ziya K. ile tutuksuz sanıklar ve avukatlar katıldı.

Ziya K. adı geçen isimleri tanımadığını öne sürerek şöyle bir iddiada bulundu "Sürücü kursu sahibi sanıklardan Bayram Ü'ye devamlı müşteri gönderdim. Karşılığında kişi başı 50 lira aldım. İddialarla ilgili sanıklardan Engin C'nin komplosuna uğradım."

Ziya K. ayrıca evinde ele geçirilen sahte diplomalar ve belgelerin kendisine ait olmadığını savunarak "Bu belleği isimsiz biri polise göndermiş. Bellek bana ait değildir. İçine de sosyal paylaşım sitesindeki fotoğraflarım eklenmiş. Ben doktora öğrencisiyim ayrıca memur olmam nedeniyle iş yoğunluğum bulunmaktadır. Bu iş yoğunluğunda böyle olaylarla uğraşmam mümkün değildir." böyle bir savunmada bulundu.

Aralarında beden eğitimi öğretmeni olan sanıklardan Engin C. eşi ve 4 arkadaşının atamalarında aracı olduğunu itiraf etti. Branş dışı atamalarda yapan bu çete belirli bir para karşılığında yaptığını ifade ettiler. İddianameye göre 50 bin lira karşılığında sahte diploma hazırladıkları öne sürüldü. Sahte atamaların Hatay, Adana, Mardin, Mersin, Nevşehir, Gaziantep, İstanbul, Şanlıurfa, Batman, Kilis il ve ilçelerinde bulunan okullara yapıldığı öne sürüldü.

Sahte Diploma Hazırladılar Sahte Diploma Adana
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500