MSB Sözleşmeli Bando Sınıfı Subay/Astsubay Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı Konservatuarlardan, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültelerinden, Eğitim Fakültelerinin Müzik Eğitimi Bölümlerinden, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümlerden birinden mezun bay bayan 83 kişiyi sözleşmeli bando sınıfı subay/astsubay personeli olarak alıyor

MSB Sözleşmeli Bando Sınıfı Subay/Astsubay Alıyor
MSB Sözleşmeli Bando Sınıfı Subay/Astsubay Alıyor ADMİN

Son Başvuru Tarihi: 17 Mart 2017

 

Sözleşmeli Astsubaylığa Kimler Başvurabilir? 

(1) TSK’da devlet memuru ve işçi olarak görev yapmakta olanlar,

(2) Askerlik hizmetini yapmakta olanlar veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (yedek subaylar hariç),

(3) Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yapmamış olanlar,

(4) Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar,

Yaş Şartı: 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler için 24 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak.

Okul Şartı Tablodaki Gibidir.

ERKEKLER İÇİN BOY KİLO ŞARTI

BAYANLAR  İÇİN BOY KİLO ŞARTI

İŞLEYİŞ TAKVİMİ

 

Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır? 

(1) Adaylar başvurularını 02 Mart 2017 tarihinden 17 Mart 2017 günü mesai bitimine (saat 17.30) kadar, www.msb.gov.tr genel ağ adresindeki başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta yolu, dilekçe veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

(2) Adayların çevrimiçi (online) başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada her bir aday için ADAY NUMARASI otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları, bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde aday numarasının kullanılacak olması nedeniyle, adayların numaralarını kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir.

(3) Çevrimiçi (online) Başvuru Formu, T.C. KİMLİK NUMARASI, ADI, SOYADI ve ADAY NUMARASI bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.

(4) Başvurusu kabul edilen adaylara uygulanacak seçim faaliyetlerine ilişkin duyurular 24 Mart 2017 tarihinden sonra www.msb.gov.tr genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır.

(5) Yapılacak sınavlar sonucunda sözleşmeli astsubay adaylarından (sağlık ve güvenlik soruşturması olumlu) asil olarak tespit edilenler; “Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma (ASTTASAK)” Eğitimi’ne tabi tutulacaklar ve bu eğitimi de başarıyla tamamlayanlar, Astsubay Çavuş rütbesiyle göreve başlayacaklardır.

 

SÖZLEŞMELİ SUBAY/ASTSUBAY İLANININI DAHA DETAYLI ORJİNAL HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sözleşmeli Astsubaylığa Kimler Başvurabilir? Konservatuarlardan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültelerinden Eğitim Fakültelerinin Müzik Eğitimi Bölümlerinden Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümlerden birinden mezun Sözleşmeli Bando
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500