YGS 2017 SINAV SORULARI VE SINAV SONUÇLARI

YGS sınav soruları 15:00 te ösym tarafından açıklanması bekleniyor... detaylar haberimizde

YGS 2017 SINAV SORULARI VE SINAV SONUÇLARI
YGS 2017 SINAV SORULARI VE SINAV SONUÇLARI Şuayp Kemik

YGS maratonu sona erdi. 2017 YGS'ye giren öğrenciler şimdi YGS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Ancak ÖSYM YGS 2017 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusuna resmi bir yanıt vermedi. Sınavda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe testi, sosyal bilimler testi, temel matematik testi ve fen bilimleri testi yer aldı.

 

YGS soruları ve cevapları açıklanıyor. Gözler ÖSYM'den gelecek olan son dakika YGS soruları ve cevapları 2017 açıklamasında.  Peki YGS soruları bugün açıklanır mı? Geçmiş yıllardaki uygulamalar dikkate alınırsa 2017 YGS soruları ve cevap anahtarları bugün açıklanacak. ÖSYM geçen yıllarda YGS sınavının bitimi sonrası YGS sorularının yüzde 20'sini ais.osym.gov.tr ve skgs.osym.gov.tr adresinden erişime açmıştı. 2017 YGS soruları ve cevapları açıklanır açıklanmaz ÖSYM ile aynı anda bu sayfada olacak. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse LYS'ye başvurabilecek. LYS'ye başvurular, 4-17 Nisan'da alınacak.

BİZİ FACEBOOK'TA TAKİP EDİN....BURADAYIZ

YGS SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

ÖSYM AİS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden mobil uygulamalarından öğrenebilecek.  YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse LYS'ye başvurabilecek. LYS'ye başvurular, 4-17 Nisan'da alınacak.

YGS SORULARI VE KONULARI

Sınavda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe testi, sosyal bilimler testi, temel matematik testi ve fen bilimleri testi yer aldı. YGS'de Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu.

YGS 2017 SORULARI VE CEVAPLARINA ERİŞİM NASIL YAPILIR?

YGS 2017'ye giden adaylar, sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara (yayımlanan yüzde 20) "Soru Kitapçığı Görüntüleme Sistemi'nin "http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaralarıyla erişebilecek.

Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.
Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılıyor. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

YGS SORU CEVAPLARI HAKKINDA

Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel matematik ve fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. lisans Yerleştirme Sınavı'na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.

Sınava giren adayın sınav sonuçları;

YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 olmak üzere 6 farklı puan olarak açıklanır.

ygs 2017 sorular ygs 2017 çıkmış sorular ygs 2017 soru ygs 2017 ygs soruları ygs 2017 soru kitapçığı ygs 2017 osym ygs 2017 açıklandı ygs 2017 ne zaman ygs 2017 haber ygs ne zaman lys ne zaman 2017 ygs sonuclarına ygs sorula
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500