Kamuya İşçi Alımlarında İkametgah Şartı Kalktı

Kamuya İşçi Alımlarında İkametgah Şartı Kalktı
Kamuya İşçi Alımlarında İkametgah Şartı Kalktı ADMİN

Bilindiği üzere kamuya sürekli işçi alımlarında çok önemli bir sorun olan İKAMETGAH şartı ile ilgili olarak çok önemli bir değişiklik yapıldı. İkametgahın yanı sıra bazı ilanlarda yer alan bölgesel olma durumu da kaldırıldı. Sürekli işçi alım ilanları ulusal çapta yayımlanacak. Geçici işçi alımları il veya ilçe çapında bölgesel olabilecek.

İlan süreleri: İlan süresinde de önemli bir değişiklik yapıldı. En az 10 gün süreli olan ilanlar artık aynı süre içerisinde yayımlanacak. İlan süreleri tüm ilanlar için standart olarak 10 gün süreli olacak şeklinde değişiklik yapıldı.

Sürekli işçi alımı ilanlarında ikametgah kalktı! Kamuya işçi alımları ya sürekli ya da geçici olarak yapılmaktadır. Daimi işçi alımları ile ilgili olarak sevindirici olan değişiklik nihayet gerçekleştirildi. Artık SÜREKLİ veya DAİMİ işçi alımlarında yer alan aynı ilde ikamet ediyor olma şartı kaldırıldı. Yani farklı illerde yaşıyor olsanız da istediğiniz ulusal ilanlara başvuru yapabileceksiniz.

Sürekli işçi alımı ilanlarında bölge şartı kaldırıldı! Ulusal ilanlar diyoruz çünkü DAİMİ işçi alımları artık BÖLGESEL olmayacak. Yapılan değişiklikle sadece geçici işçi alımlarının bölgesel olması şartı bulunuyor. Sürekli işçi alımlarında getirilen ulusal olarak ilan edilmesi şartı ile tüm Türkiye çapında ilanlara ikametgah şartı olmadan başvuru yapılabileceksiniz.

Daimi işçi alımları ilanları ile ilgili verilen bu kararla ilanlar bölgesel olarak yayımlanamayacak. Sürekli veya daimi işçi alımları ilanları ulusal olarak yayımlanacak ve herkes başvuru yapabilecek

Kaynak: Kamuya Daimi İşçi Alımları İlanları Ulusal Olacak ve İkametgah Şartı Aranmayacak

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Birgül     2017-05-08 Keşke yaş şartı da kalksa.