Sınav Giriş Saatine Geç Kalanlara Kapılar Kapandı

2017 KPSS sınavına geç kalan adaylar sınava alınmadı. ÖSYM tarafından uyarıların yapılmasına rağmen sınav binasına 09.45’ten sonra gelen adaylar sınava alınmadı Kaynak: KPSS Sınavına Geç Kalan Adaylar 15 Dakika Kuralına Takıldı

Sınav Giriş Saatine Geç Kalanlara Kapılar Kapandı
Sınav Giriş Saatine Geç Kalanlara Kapılar Kapandı ADMİN

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara bu sene 15 dakika kuralı getirilmişti. Binlerce adayın ter döktüğü 2017 KPSS A Grubu Öğretmenlik Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumu bugün sabah saat 10.00’da yapıldı. ÖSYM tarafından sınava girecek adaylara sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına alınma işleminin sona ereceği uyarısında bulunmasına rağmen sınava geç gelen adaylar oldu.

 

ÖSYM tarafından yapılan uyarılara rağmen KPSS sınavında da uygulanan 15 dakika kuralına göre sınav binalarına 09.45’ten sonra gelen adaylar kapılar kapatılarak sınava alınmadı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinde sınava girecek olan üç aday saat 09.45’ten sınava girecekleri binaya gelmelerinden dolayı sınava alınmadı. Sınava geç gelen adaylardan biri sınava alınmadığı için sınav giriş belgesini yırtarak sınava gireceği fakülte binasının önünden ayrıldı.

Antalya 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde de benzer bir durum yaşandı. Saat 09.45’ten sonra sınav binasına gelen Kubilay Akyol sınava alınmadı. Görevli polislere trafiğe takılıp geç kaldım bir senelik emeğim var lütfen 15 dakika süre var diye konuşmasına rağmen görevliler kuralın kesin olduğunu söyledi ve adayı sınava almadı. Sınava giremeyen aday yapacak bir şey yok nasip değilmiş bir sene daha bekleyeceğiz diyerek sınav binasının önünden ayrıldı.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500