Devlet Hava Meydanları İşletmesi 126 Personel Alıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 26 asistan ve 100 stajyer hava trafik kontrolörü alımı için sınav başvuruları başladı. İllere ait kadrolar yayımlandı. Kaynak: DHMİ 126 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 126 Personel Alıyor
Devlet Hava Meydanları İşletmesi 126 Personel Alıyor ADMİN

Son Başvuru Tarihi: 9 Haziran 2017

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ (Taşra) teşkilatında Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak. 22 Mayıs 2016 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavından hem Asistan Hava Trafik Kontrolörü adayları için hem de Stajyer Hava Trafik Kontrolörü adayları için KPSS puan türü ve taban puanı KPSSP3 70 olarak açıklandı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/C Bendi kapsamında 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin istihdam edilmek üzere, 31 Ocak 2007 tarih ve 26420 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde aşağıdaki ilan metninde belirtilen şartları taşıyan açıktan atama ile personel alınacaktır.

Genel şartlar şunlardır:
4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak

İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

 ÖZEL ŞARTLAR

Asistan hava trafik kontrolör adayları için aranan özel şartlar,  

  • Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak, (Bknz.): “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”
  • ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, ( aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde yazılı bulunmaktadır.)
  • İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek,
  • Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.) 

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için aranan özel şartlar, 

  • Başvuru sırasında son beş yıl içerisinde, İngilizce dilinde YDS/e-YDS sınavından en az 70 puan almış olmak veya bu puana denk ÖSYM Başkanlığı tarafından 25.02.2016 tarihinde yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil belgesine sahip olmak. (22.05.2012 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.)
  • Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 25/12/2017 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak, (25/12/1991 ve sonrasında doğmuş olmak.)
  • ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak,(aranan şartlar Kuruluşumuz resmi internet adresinde (www.dhmi.gov.tr) yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde yazılı bulunmaktadır.)
  • Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)

Sınavla ilgili detaylar şu şekildedir:

Adayların seçiminde; Hava Trafik Kontrol adayları için geliştirilmiş, bilgisayar destekli seçme sınavı veya Genel yetenek, muhakeme, zeka, hafıza ve çabuk karar verme gibi özellikleri test etmeye yönelik yazılı sınav ve Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak gibi özelliklerin tespitine yönelik sözlü sınav şeklinde uygulanacaktır.

Başvuru ile ilgili bilgiler şu şekildedir:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyonların sayısının 5 katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli seçme programı sınavına veya yazılı yarışma sınavına çağırılacaktır. Başvurular 22 Mayıs ile 9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak. Başvurular DHMİ’nin internet sayfasında yer alan aday başvuru formu doldurularak yapılacak ve gerekli belgeler DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına gönderilecek.

Başvuruda istenecek belgeler şunlardır:

Yüksek Öğrenim diploması veya bitirme belgesinin fotokopisi, vesikalık fotoğraf, KPSS sınav sonuç belgesinin çıktısı, Başvuru sırasında son beş yıl içerisinde, İngilizce dilinde YDS veya e-YDS sınavından en az 70 puan almış olmak veya ÖSYM Başkanlığı tarafından 25 Şubat 2016 tarihinde yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge isteniyor.

Adaylar ayrıca aday başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı beyanı, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu isteniyor. Belgelerle ilgili detayları aşağıdaki ilan metninden inceleyiniz. Tam ilan metni ve kadrolar için TIKLAYINIZ. Başvuru F-formu için TIKLAYINIZ.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Personel ilanı
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500