Nokta Atışı İlan Ne Demek?

Nokta Atışı İlan Ne Demek?
Nokta Atışı İlan Ne Demek? ADMİN
NOKTA ATIŞI İLAN NEDİR?
Herhangi bir kamu kurumunun açtığı ilanda normalden aşırı ya da alakası olmayan belge isteniyorsa buna nokta atışı ilan denir ve alacakları personel zaten bellidir.
İlan bekleyen şu an 7 milyona yakın aday var.Herhangi bir devlet kurumunun ilan verdiğini düşünelim. Kurum sıradan bir hizmetli için bile önlisans diploması isteyerek lisans ve liseli adayları ekart edebilir. Böylece aday sayısı maksimum 2 milyona düşer. Hizmetli alımında alakası olmayan F sürücü belgesi de isteyebilir. Aday sayısı bu durumda bine kadar düşer. Yetti mi yetmez. Üstüne yaş şartı, 6 yıllık deneyim şartı derken başvurabilecek aday sayısı bakmışsınız koskoca ülkede 1 kişi. 10 kişi olsada elerler sorun değil. İşte bu ilan nokta atışı ilandır. Dikkat edin KPSS şartı yazmadık bile.
Bunun son örneğini FETÖ'den tutuklanan Ümit Ersoy'un 2013 yılında ROKETSAN 'a KPSS puansız nokta atışı ilan ile girdiğini geçtiğimiz gün itiraf etmesi ile gördük.
Er yada geç adalet yerini bulur arkadaşlar. Siz amacınıza ulaşmaktan vazgeçmeyin. Siz yeter ki isteyin.
ADMİN
 

 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     2017-10-21 Roketsan ın kpss ile almadığını bilemeyecek kadar embesil KPSS mezunları işe girmesin zaten..adam kamuya sokmak istediler almadım dedim!
ADMİN     2017-06-21 @Murat dura - Şartları karşıladığınız ilanlara başvurabilirsiniz sadece.
Murat surha     2017-06-21 Peki hocam biz bu ilanlara başarabilirmiyiz surucu belgemiz yada deneyimimiz olmamasina rağmen baavuralimmi yani sizce
N     2017-06-12 aynen çok güzel açıklamışsınız elinize sağlık
SÜREYYA     2017-06-11 Çok doğru yazmışsınız. Mesala tigeme daha önce sadece lise mezunu alıyorlardı, şimdi bir çok özellik istiyorlar, oda mevsimlik olduğu halde.
Sibel     2017-06-10 Valla bravo süper bir açıklama olmuş ellerinize ,ağzınıza saglikkk tabiiii anlayana....
BirDost     2017-06-10 Ne güzelde açıklamışsınız. Elinize sağlık.