Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Duyurusu

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Duyurusu
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Duyurusu ADMİN

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, adayların heyecan içinde beklediği Uzman Erbaş Olarak Çalışmış Olanlardan Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru Alımına İlişkin Kura İle Yedek Yerleştirmelere dair bir açıklama yaptı. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü alımlarını ve duyurularını bekleyen adayların sabırsızlık ile beklediği yerleştirme ilanı geldi. Merkezi Yedek Kurası İle İlgili Esaslar da bu açıklamada kamuoyunun bilgisine sunuldu. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün açıklaması ise şu şekilde oldu;
''676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 2992 sayılı Adalet Bakanlığı'nın Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun'a eklenen hüküm gereği 20/10/2016 tarihinden önce sözleşmesini kendi isteği ile feshetmiş uzman erbaşlardan 4000 sözleşmeli infaz ve koruma memuru alımına ilişkin ilan 07/12/2016 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi olan www.cte.adalet.gov.tr adresinde yayınlanmış olup atama ve yedek atama işlemleri devam etmektedir.

Anılan kanunun uygulanmasına ilişkin olarak Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği'ne hüküm eklenerek yapılacak olan sınavların usul ve esasları ile diğer adalet komisyonları arasından merkezi yedek yerleştirme işlemi yapılabileceği düzenlenmiştir. Bu kapsamda anılan düzenlemeler gereği boş kalan pozisyonlara merkezi kura ile yedek yerleştirmesi yapılması planlanmaktadır.

Merkezi Yedek Kurası İle İlgili Esaslar

1-) 16/01/2017 ve devam eden günlerde yapılan sözlü sınavlar sonucu başvurduğu adalet komisyonu içerisinde yedek aday olarak belirlenmiş ancak kendisine sıra gelmemiş adaylar arasından diğer adalet komisyonlarına merkezi kura işlemi ile yerleştirme yapılacaktır.

2-) Sınava girdiği komisyon içerisinde asıl olarak başarılı olup feragat edenler ile süresi içerisinde görevine başlamayanlar ; sınava girdiği komisyonda yedek olarak kendilerine sıra gelip de feragat edenler ile süresi içerisinde başlamayanlar merkezi yedek kurasına alınmayacaklardır.

3-) Merkezi kura usulü ile kimlerin yerleştirileceği ekli (Merkezi Kuraya Katılacak Yedek Adayları Gösterir Liste) liste ile bildirilmiş olup ekteki listede ismi olmayan ancak şartları taşıdıklarını düşünen yedek adayların 21/06/2017 tarihine kadar adalet komisyonları aracılığıyla itirazda bulunmaları halinde durumları değerlendirilebilecektir. Bu tarihten sonra ulaşan dilekçeler kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Ekteki listede yer almasına rağmen kura tarihine kadar sınava girdiği komisyonda kendisine atanma sırası gelen adaylar da kuraya katılacaktır. Bu durumdaki adayların yerleştirmeleri öncelikle sınava girdiği komisyona yapılacaktır.

4-) Merkezi kura 23/06/2017 saat 10:00'da Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Ankara Eğitim Merkezi Ahlatlıbel Mah.1859. Cad. No:42 Çankaya/ANKARA adresinde yapılacaktır.

5-) Kuraya katılmak zorunlu olmayıp kura törenine katılmak isteyen adayların kura günü ve saatinde belirtilen yerde hazır olmaları gerekmektedir.

6-) Kura, komisyon ismini baz alan alfabetik sıralamaya göre yapılacaktır. Kura törenine katılmak isteyen adaylar kuraya katılıp kura çekimini kendileri yapabileceklerdir. Kura törenine katılmayan adayların yerine kura çekimi Genel Müdürlük temsilcisi tarafından yapılacaktır.

7-) Merkezi kura sonuçları aynı gün Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi www.cte.adalet.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

8- Merkezi kura sonucu yerleştirmesi yapılan adayların yerleştirme işlemleri sözlü sınavlarını yapan komisyon tarafından yapılacak olup göreve başlama hususu ise daha sonra tebliğ edilecektir.

9-) İlanen duyurulur.''

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet hasim     2017-06-14 Adalet bakanlığına 3000 koruma memuru aldınız .lafa gelince her şehire üniversite yaptık diyorsunuz.bunlar boş laflar .numaradan birde millete üniversite mezunları niye çalışmıyor diye televizyona çıkıp utanmadan konuşuyorsunuz. Uzman cavuslari doldurun bu kadrolara üniversitesi bu bölümden mezun olmuş kişiler boşta kalsin kpss merkezi atamayla alımlarda 10 kişi ver .vicdanı olun
Ahmet hasim     2017-06-14 Adalet bakanlığına bir bakın hele .ceza evlerine koruma memuru alıyor. Hepside uzman cavusluktan atılmış sözleşmesi fes edilmiş. İstifa etmiş kişiler hemde koruma memuru olarak.ya Türkiye'de 10 u geçkin özel güvenlik ve koruma bölümü meslek yüksek okulu öğrencisi var.bunlar kpss ye girmiş sıra bekliyor atanmak için şu adalet bakanlıģi nin yaptığına bir bakın .adaleti böyle dağıtıyor.