Bakan Yılmaz: 20 Bin Öğretmenin Ataması Gelecek Ay Yapılacak

Bakan Yılmaz: 20 Bin Öğretmenin Ataması Gelecek Ay Yapılacak
Bakan Yılmaz: 20 Bin Öğretmenin Ataması Gelecek Ay Yapılacak ADMİN

Ekonomide dünyada ilk 20 ülkenin içinde olmayı eğitim sistemine borçlu olduklarını ifade eden Yılmaz şunları söyledi: "Peki niye ilk 10'a giremedik onu da eğitimimize borçluyuz çünkü daha yüksek nitelikli ürünler üretemiyoruz. Niçin eğitimde eksiklikler var. Fakat birçok şeyi başardık. İlk 20 ülkenin arasına girmek başarıdır. Ama dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girmek istiyorsak daha çok çalışmamız lazım. Gerçekten milli eğitimde her dönemde çok önemli reformlar hayata geçirildi. Her yenilikte yeni bir kazanım getirdi evlatlarımıza. Son bir yılda da gerçekten zorlu bir dönemden geçtik. Önemli yenilikleri de bu dönemde eğitime kazandırdık. Bir yıl içerisinde 20 bin derslik yaptık. Sözleşmeli öğretmen uygulamasını başlattık. 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladık. Önümüzdeki ay atamasını yapacağız. Dershanelerin tek bilim dalında açılabileceğini dair kanuni değişiliklik yaptık. Etüt merkezlerini kapattık. Çıraklık eğitim merkezini zorunlu eğitim kapsamına aldık. Çünkü eğer iyi çırak yetiştiremezsiniz o zaman el sanatlarınız, esnafınız, küçük sanayiciniz ölür"   Konuşmanın ardından Bakan Yılmaz ve beraberindekiler kurdele kesere mesire alanının açılışını yaptı. Yılmaz, daha sonra vatandaşlarla bayramlaştı.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
bıktık artık     2017-07-02 Daha önce mülakata girip atanan öğretmenler yerlerine gidecek bu yeni sıfır atama değilki sanki çok fazla öğretmen alıyomuş gibi göstermeyin insanların zihnini karıştırmayın.sistemi bilmeyen insanlar o kadar atama yapılıyo sen niye atanamıyosun diye resmen psikolojik işkence çektiriyorlar.
Lupux     2017-06-28 Biz bitmişiz abi.. Adamlar eğitim sistemini ekonomi ile ölçüyor, kapitalizm sistemine dahil olan ülkem çocukları paraya tapan insanlar olarak mı yetiştirecek öğretmenlerde modern ustabaşları mı ahlak terbiye kültür din edebiyat maneviyat bunlar ne olacak...