Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu 4 Memur Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu KPSS şartsız memur alımı yapacak. Yayınlanan ilanlara göre Trablus Büyükelçiliği ve Nürnber Başkonsolosluğuna 4 sözleşmeli sekreter alınacak. Dışişleri Bakanlığı personel alımı şartları haberimizde yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu 4 Memur Alımı Yapıyor
Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu 4 Memur Alımı Yapıyor ADMİN

Son Başvuru Tarihi: 27 Ağustos 2017


Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan 2 ilanda Trablus Büyükelçiliği ve Nürnberg Başkonsolosluğunda görev yapmak üzere 4 sözleşmeli personel alınacağı ilan edildi. Trablus Büyükelçiliği ve Nürnberg Başkonsolosluğunda boş bulunan sekreter kadrolarına atama yapılacak.

Trablus Büyükelçiliği 3 sözleşmeli sekreter alımı için T.C. vatandaşı ve en az lise mezunu olmak, 46 yaşından gün almamış olmak, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gibi şartlar aranıyor. Bunun yanında adaylarda çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek şartı aranacak.

Nürnberg Başkonsolosluğu 1 sözleşmeli sekreter alımı için de aynı şekilde Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, 41 yaşından gün almamış olmak, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gibi şartlar aranacak. Ayrıca adayların çok iyi derecede Almanca ve Türkçe biliyor olmaları gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları Trablus Büyükelçiliği için 27 Ağustos, Nürnberg Başkonsolosluğu için ise 8 Ağustos Ağustos 2017 tarihine kadar alınacak. Adayların ilanlarda belirtilen istenen belgeleri, Trablus Büyükelçiliği ya da Nürnberg Başkonsolosluğuna posta yoluyla ya da şahsen ulaştırmaları gerekiyor.

Trablus Büyükelçiliği sözleşmeli sekreter alımı için TIKLAYINIZ.

Nürnberg Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı için TIKLAYINIZ.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500