Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar?

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar?
Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar? ADMİN

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlerini icra eden zabıt katipliği maaşları ve çalışma koşulları hakkında paylaşımlarda bulunacağız. 2017 Ocak ayı itibariyle maaşlara %3 oranında zam yansırken, enflasyon farklı oluştuğu vakit bu da memurların maaşlarına yansıdığı gibi katiplerin de aldıkları ücretler ek olarak eklenecektir. Zabıt katip olmak için adaylar belli bir programdan geçmesi gerekiyor. Bunların başında on parmak klavye şartı vardır.

 

Maaşların lise ve lisans mezunu olarak değiştiğini söylemekte yarar vardır. Başlangıç giriş ücretleri 2080 TL’dir. Burada verilen maaş, bekar zabıt katibi için verilmiştir. Evli ve çocuk için ortalama 200 TL fark olurken, kıdem yılı ve hizmet süresi de bu maaşlara eklenir. Aile yardımı eklenerek yeni işe başlayan bir katip, ortalama 2280 TL net maaş almaktadır. İnsanların merak ettikleri soruların başında gelen, zabıt katipliği ne kadar maaş alır dır.

Kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışan personel de vardır. Sözleşmeli lise mezunu zabıt katibi ortalama 2080 TL maaş alırken, kadrolu lisans mezunu 2280 TL ücret almaktadır. Bitirmiş olduğu bölüme bakılmadan lisans ve lise mezunu olarak maaş farkları vardır. Sözleşmeli lisans mezunu katip ortalama 2180 TL maaş almaktadır.

Çalışma saatleri hafta içi 8:30 – 17:00 olarak belirlenmiştir. Tatil, bayram ve özel izin günleri vardır. Mesai kavramı yoktur.

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar?
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Mmm     2017-09-15 Yalan bayram seyran yok mesai var ücret yok hakim savcı mobingi var, başka bir memuriyete hazırlanmayı düşünüyorum bir katip olarak
Efe İnce     2017-01-24 Birçok kpss sınavına katılan arkadaşların sanırım en çok tercih ettiği mesleklerden biridir. Seçmeleri de on parmak üzerinden olduğundan , hem mülakatı hemde iş temposu zorlu bir meslek diye düşünüyorum. Hele ki, bu kadar dava dosyası olduğu bir dönemde.