Bakan Zabıt Katibi ve İKM Alacağız Dedi Tarih Vermedi

Bakan Zabıt Katibi ve İKM Alacağız Dedi Tarih Vermedi
Bakan Zabıt Katibi ve İKM Alacağız Dedi Tarih Vermedi ADMİN

TRT Haber canlı yayınında program sunucusu Bakan Gül'e Adalet Bakanlığına personel alımı konusunda çok sayıda talep olduğunu ve genç işsiz nüfusunun azımsanmayacak derecede olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine Adalet Bakanlığına yeni dönem personel alımları olacak mı sorusuna Bakan Gül şöyle yanıt verdi;

"Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde kamuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi adli personeli için, hem de cezaevi personeli için ihtiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda bir istihdam olacaktır."

Bakanın bu cevabını yakında bir alım gerçekleşeceğinin müjdesi olarak yorumlayabiliriz.

 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
ADMİN     2017-08-27 @Fatih -Biz kendimize bakarız. Bu site yönetimindeki herkes bu yollardan geçti. Tecrübe sahibi. Bizim zamanımızda ilanlardan haberimiz bile olmuyordu. Takip edemiyorduk. Şimdi internet ile herkes takip edebiliyor. Biz başardıysak herkes başarabilir. Torpil var diye umudu olmayanlara tavsiyemiz bıraksınlar memurluk işlerini özel sektörlere yönelsinler. Madem bütün alımlar torpil diyorsunuz niye kürek çekiyorsunuz.
ADMİN     2017-08-27 @TUNA BEYİ - O yaştakileri mülakatta eleme ihtimalleri yüksek. Tek şansları merkezi atama veya açıktan atamalarda da mülakatsız olanı.
Fatih     2017-08-27 Hiç mi hırsızın suçu yok be kardeşim (bknz. google: "Hiç mi hırsızın suçu yok") Suclu biz elenenler tamam da bari adaletli eleştiri yap admin. Bari suçu %10 ver karşi tarafa ... %90' a alişkiniz... ;)
Fatih     2017-08-27 Tek sebep KAMERASİZ ORTAMDA MÜLAKAT. TARİH BÖLÜMÜ 81. Sıradayım ve sözlü sınav tarih ve kurumlar üzerine... Sence 8 kere sebebi olan nedir acaba? Tamam kendini savun herkezi savun ama milleti enayi yerine koymaktan vazgecin be kardesim... DOGRU BU ÜLKEDE TORPİL ÇOK YABANCI BİR KELİME. Sende afrikada yaşiyorsun. Ufo görmüş Masum köylü misalisin hımm tmm... Sen fırındaki ekmeğin mayalanip sofraya gelişine anlatmaya devam et güzel kardesim benim.
TUNA BEYİ     2017-08-27 Sayın Admin kardeşim peki 39 yaş ve 45 yaş arası için memur olabilme durumu sence olabilicek mi? Salı günü Cuma namazından sonra falan olur sanırsam
ADMİN     2017-08-27 @Fatih -İyi çalışın ki merkezi atamada atanmaya bakın. Mülakatsız atanmaya bakın ;) Sen film izlemişsin. Ben de ekmek fırınından çıkan gerçek bir başarı hikayesine şahit oldum. Ama sen 8 kere elendim diyorsun. O 8 kere elenme mülakat ise bunun bir sebebi vardır. Torpil vs deme boşuna. Eksik olanı bulmaya çalış.
Fatih     2017-08-27 Helal sana admin ay lav yu. İyi çalişin diyon he. Çaliştik da ne oldu. 8 kere elendik... Ama dedigin filmi izlemiştim. MUTSUZ SON
ADMİN     2017-08-27 @Mehmet -Yasal olarak ilkokul mezunun memur olma hakkı var ancak devlet alım yapmıyor ilkokuldan artık. O yüzden açıktan okuduğunuz liseyi bitirmeniz gerekmektedir. Bu arada lütfen KPSS ye gecenizi gündüzünüzü lise bitince vermeye çalışın ki niye atanamıyorum demeyin.
Mehmet     2017-08-27 İlkokul veya ortaöğretim açık lise okuyan lar için memurluk hakkı varmı admin