KPSS 2017/2 Tercih Kılavuzu Memur Alımı Kadroları ÖSYM’ye Gönderildi

KPSS 2017/2 tercih kılavuzu Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine ÖSYM gönderildi. KPSS 2017/2 memur atama kontenjanları belli oluyor. DPB tercih robotu ile e-Devlet üzerinden KPSS tercihlerine dair kontenjanları Kaynak: 2017 Yılı 2. Memur Alımı Kapsamında KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM’ye Gönderildi

KPSS 2017/2  Tercih Kılavuzu Memur Alımı Kadroları ÖSYM’ye Gönderildi
KPSS 2017/2  Tercih Kılavuzu Memur Alımı Kadroları ÖSYM’ye Gönderildi ADMİN

Devlet Personel Başkanlığı 2017 yılı memur atama takvimi kapsamında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/2 tercih kılavuzunu 25 Ekim itibarıyla gönderdi. KPSS 2017/2 kadrolarına tercihler ÖSYM tarafından 14 Kasım’da başlatılacak.

KPSS merkezi memur alımı tercihleri öncesi Devlet Personel Başkanlığı tarafından kadrolara dair detaylar ve kontenjan dağılımı da belli olacak. 25 Ekim 2017 itibarıyla gözler DPB’ye çevrilecek. Devlet Personel Başkanlığı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında aldığı talepler doğrultusunda 2017 bütçesinde yer alan kontenjan miktarı kadar kadrolar kurumlara ve branşlara dağıtılacak.

My Memur olarak gerek KPSS memur alımları, gerek açıktan memur alımları ve diğer tüm alımlarla ilgili tüm ilanları, duyuruları ve detayları en ince noktasına kadar incelemekte ve açıklamaktayız. Bu kapsamda KPSS 2017/2 tercih döneminde memur alımı ile ilgili olarak tüm branşların özel şartlarını, kurumların detaylarını sizlerle peyderpey paylaşacağız.

KPSS 2017/2 memur atamasına kadrolar önümüzdeki haftadan itibaren yayımlanmaya başlayacaktır. KPSS memur alımı tercihleri öncesinde e-Devlet üzerinden KPSS tercih robotu da yayımlanacak ve tüm kadro-kontenjanlar belli olacaktır.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500