Nüfus Müdürlüğüne Memur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nüfus müdürlüklerine memur alımı hakkında açıklama yaptı. Personel ihtiyacını gidermek için çalıştıklarını ve memur personel alımı olacağını ifade etti.

Nüfus Müdürlüğüne Memur
Nüfus Müdürlüğüne Memur ADMİN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Seminerinde konuştu.İçişler Bakanı Soylu’nun sözlerinde Bakanlığın internet adresinde  yayınlandı. Soylu burada nüfus müdürlüklerine memur almak amacıyla çalıştıklarını kaydetti.

Bakan Süleyman Soylu, nüfus işlemleri amacıyla illerin personel ihtiyacını bildiklerini aktardı. 2018 yılı ödeneklerin arttığını vurgulayarak, sözleşmeli personel ve memur alarak ihtiyacın giderilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini aktardı 1200 nüfus personelinin göreve başladığını, diğerlerinin ise hafta sonuna kadar başlayacağını belirtti.

Bakan Soylu, personel ihtiyacının karşılanması için alımların söz konusu olduğunu belirtti. Ehliyet ve pasaportların EGM’den alınıp Nüfus Müdürlüklerine devredilmesiyle   polis ihtiyacının azalacağını aktardı. Bu şekilde hem polis sayısından tasarruf ederek hem de nüfus müdürlüklerinin personel sayısı artırılacak

Ehliyet ve pasaport verme yetkisi Emniyet Genel Müdürlüğünden alınıp nüfus müdürlüklerine devredilmişti Bunun ardından iş yükü artacak olan müdürlüklere 1600 kadro istemi yapılmış, personel alımak amacıyla beklenmeye başlanmıştı. İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamaları, memur adayları için sevindirici haber oldu.

 

Reklam
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500