Taşerona Kadro İşi Tamamlanıyor

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro düzenlemesine ilişkin olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecek, yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor dedi.

Taşerona Kadro İşi Tamamlanıyor
Taşerona Kadro İşi Tamamlanıyor ADMİN

Başbakan’dan taşeron işçileri mutlu eden açıklama geldi.Sevindiren açıklama Başbakan Yıldırım tarafından geldi. Binali Yıldırım,yaptığı açıklamada “o iş bitti” diyerek sevindiren haberi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecektir, yeni yıldan itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor sözleriyle taşeron işçileri heyecanlandırdı.

Taşeron işçilere kadro düzenlemesiyle birlikte kamuda çalışan 800 bine yakın taşeron işçinin maaşları bundan sonra Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek. Şimdiye kadar kamu kurumu kendi sözleşme yapıyor , sözleşmede de çalışacak olan taşeron işçilerin ücretlerini kendileri tarafından  belirleniyordu.

Torba yasa Meclis'ten geçtikten sonraysa bunda sonra kamuda çalışacak tüm taşeron işçilerin sözleşmedeki ücretleriyle ilgili tavan ücret Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.

 

Reklam
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500