Hizmetli Memur Maaşları

Hizmetli Memur Maaşı 2017 yılında ne kadar?

Hizmetli Memur Maaşları
Hizmetli Memur Maaşları Barış Yalman

 

Hizmetliler hem okullarda hem de hastane gibi farklı alanlarda çalışabiliyorlar. Birden fazla pozisyonda ve mekanda çalışan hizmetlilerin çalışma alanlarının bu kadar geniş olması ise birçok kişiye iş imkanı sağlıyor diyebiliriz. Özellikle hizmetli olmak isteyenlerin en çok dikkat ettiği konu ise maaş konusu olmaktadır. Herhangi bir vasıf aramadan çalışabilen hizmetliler, 12/1 kademesinde çalışmaktadırlar.

 

Hizmetli maaşları 2.212 TL civarlarında olurken, aldıkları yardımlar veya mesailerle bu rakamlar ortalama 2,400 TL civarlarına kadar çıkabiliyor.

 

 

Hizmet Süreleri ve Ünvanları Aynı Olan Hizmet Memurlar Aşağıdaki Sebeplerden Dolayı Farklı Maaş Alabilirler.

 ÇOCUK DURUMU

Maaş unsurları arasında çocuk olması, iki yönden maaşı etkilemektedir.
1- İki çocuğu var ise 500*Maaş katsayısı=38,5 TL çocuk yardımı alınacaktır. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için bu zam 2 kat olarak alınmaktadır. Yani 2 çocuk da 0-6 yaş grubunda ise bu miktar 79,9 olarak alınmaktadır.

2- Asgari geçim indirimi 1 çocuk olması halinde 12 lira, iki çocuk olması halinde ise 24 lira maaşta etki edecektir.

SENDİKA ÜYELİĞİ

Aynı unvanda ve aynı derecede olup da maaşı etkileyen bir diğer unsur ise sendika üyeliğidir. 375 sayılı KHK gereğince, sendika üyesi memurlara 3 ayda bir 45 lira toplu sözleşme ikramiyesi verilmektedir.

ENGELLİLİK DURUMU

Kendisi veya ailesinde engelli olan memurlar için, sakatlık indirimi altında bir düzenleme yer almaktadır. Buna göre, engellilik durumuna göre belirli miktarlar, kişinin aylığından kesilen gelir vergisi matrahından indirilmektedir. 

 

Hizmetli Memur Maaşı 2017 yılında ne kadar? Hizmetli Memur Maaşları
Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     2017-11-07 Hizmetliler olmasa okullar bir hiçtir her işi temizlik klorifer tuvalet bahçe vb her iş hizmetlide ama para az resmen enayi yerine koymayın zammmmmmmmm
MuhammedSefer     2017-01-25 Birde hizmetliler için zaten üç kuruş maaş alıyorlar vs gibi söylemler duyuyorduk. Aldıkları para tatmin etmiyorsa har vurup harman savuranlardır.
emir balın     2017-01-25 Aslında bu rakam bazı kurumlara göre değişiklik göstermeli yapılan işe verilen emeğe göre değişmelidir bence
Halil     2017-01-24 Güzel ve bilgilendirici yazı olmuş teşekkürler. Daha çok bilgi eklerseniz siteniz güzel şekilde büyür başarılar.
PDF İndir     2017-01-23 Gayet önemli ve güncel bilgiler içeriyor yazı, teşekkürler