EKPSS İle Engelli Vatandaşlarımız
Nil Sunaylı

EKPSS İle Engelli Vatandaşlarımız

Devletimizde memur olmanın şartları zorlaştırılıyor gibi görülse de gerçekte çoğu alanda bir kesimi ilgilendiren mühim adımlar da atılmıyor değil. Senelere göre ele alındığında beş-on senelik bir gelişim gibi görünse de bundan çoğu insan, çoğu aile olumlu olarak faydalanmıştır. Evet bahsetmiş olduğumuz mevzu Türkiye ve engelli vatandaşlarımız.  

Artık yeni Türkiye ve hayatın çoğu bölümünde bulunduğu gibi memurluğa engel yok. Devletin bu tür alımları internet üzerinden çoğu sitede bulunsa dahi T.C Devlet Personel Başkanlığı doğrulusunda uygulanan açıklamalar daha resmi bulgular barındırmaktadır şüphesiz. Orada tespit edilen ilanlara bakıldığı zaman, geride bıraktığımız senelere oranla çoğalan bir istihdam söz hususu olmaktadır.

Bu yazıyı okuyan siz engelli olmasanız bile, bir engelli tanıdığınız için gayet güzel, sevindirici bir gelişmedir. Çünkü toplumumuzda var olan, engelleri yüzünden belki de devlet desteğine en çok gereksinimi olan bunu en çok hak eden kesimdir engelliler.  Engelli vatandaşlar için belirleyici olan EKPSS puanları ile çoğu kurumların kendilerine ayrılmış kadrolardan tercih yapabiliyorlar. Her sene artarak uygulanan bu alımlar büyük bir kesim olan engelli vatandaşlarımızı iş güç sahibi yapıyor. Artık memurluğa engel yok bu belki de 3 Aralıkta kutlanan Dünya Engelliler günü kapsamında engelli vatandaşlarımız amacıyla devletimizin verebileceği en büyük hediye. 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500