Hak Eden Atansın
Mehmet Ali Özcek

Hak Eden Atansın

 

Kamu kurumlarında düzenli maaş alan bir memur olmak birçok insanımız için ülkemiz şartlarında öncelikli olarak değerlendirmek istenen bir iş kolu olmaktadır. Bu konuda adaylar aradığı tüm cevapları, kamu personeli olmanın gerekliliklerini kpssgrup.com 'un ilan yayınlarında ya da KPSS Bilgisi bölümünde bulabilmektedir. Hiç olmadı site içinde sorarak en kısa zamanda cevap alabilmektedir.


Günümüzün vazgeçilmezi internette çoğu sitelerde çeşitli bilgiler yayınlanıyor bile olsa burada birebir resmi açıklamalar, duyurular, ilanlar ve istatislikler yer almaktadır. Devlet memuru olabilmek adına bu yola baş koymuş arkadaşlar için ilk zamanlar yabancı ifadeler gibi gelse de zaman geçtikçe kamu personeli olma şartları, mevzuatı, yönetmelikleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere sahip olacaklardır.Bütün adayların mevzuat, yönetmelik gibi konularda mutlaka bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Çünkü bir ilan yayınlandığında, memur alımları yapılacağı zaman hangi şartları taşımaları gerekiyor, söz konusu kadroya kimler hangi şekillerde yerleşebiliyor, memur olmanın şartları neler bunlara göre belirleniyor. Aday memurların yerleştirilmelerine ve alındıkları kadroya uyumlarına ait yayınlanan yönetmelikler uzun maddelerden, aşamalardan oluşuyor. Ama tabiki daha bu aşamalara gelmeden Kamu Personeli Seçme  Sınavına katılmaya hak kazanmış olması gerekiyor.
 


Katıldıktan sonra da herhangi bir engellemeye, haksızlığı maruz kalmadan bu sınav sürecini tamamlaması gerekmektedir. Üzerinden çok zaman geçmiş ve birçok insan için mağduriyet ve uygulanan sınav sistemine karşı bir inançsızlık doğmuş olsa bile yavaş yavaş adalet tecelli ediyor gibi. İnşallah bu ülkeye yararlı olmak isteyen kimsenin hakkı yenmeden hak edenler memur olur.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500
burak tek     2017-01-23 Türkiye Cumhuriyetinde hak edenden çok torpili olan atanmakta, çok yanlış bir uygulama. Arkadaşım 93 alıp atanamamıştı, bir diğer arkadaşım 82 ile atanmıştı...