Lise Mezunu Memur Alımları
Mehmet Ali Özcek

Lise Mezunu Memur Alımları

Lise Mezunu Memur Alımları
Ülkemizde yaşanan on beş temmuz darbe girişiminden sonra memur alımı konusunda birtakım yenilikler yapılmaktadır. Açığa alınan ve görevlerinden uzaklaştırılan memurlardan doğan boşluklar için lise mezunu olan vatandaşların başvuruları kabul edilmektedir. 
Bu boşlukları doldurmak ve lise mezunları için memur olma şansının tanınması aynı zamanda bir iş kapısı olarak gözükmesi, hem devlet için hem de lise mezunları için çok önemli bir iş kapısı olarak görülmektedir. Kamu kurumları içerisinde girmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmaktadır. 
Oluşan boşlukların hızlı bir şekilde doldurulabilmesi için bu durum şimdilik ortadan kalkmıştır. Lise mezunlar için Kamu Personeli Seçme Sınavına koşul tutulmadan iş kapısı açılmıştır.
 

Hangi Devlet Kurumlarına Başvurulabilir?
Başvurulacak devlet kurumları listesi de belirlenmiştir. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Birimi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bakan yardımcılığı, Başbakan Baş Müşavirliği, Savunma Sanayisi, Basın Müşavirliği, Özel Kalem Müdürlüklerine, Valilik kadroları içerisine ve Anayasa Mahkemesi kadrolarından istenilen bölgeye göre başvuru yapılabilmektedir. 
Lise mezunu olan ve memur olmak isteyen vatandaşların bu birimler arasından birine başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvurular ışığında hem kadroların hızlı bir şekilde dolması beklenecek hem de işsizler ve memur olmak isteyen vatandaşlar için önemli bir ayrıntı olarak dile getirilmektedir. Bu kadrolar ile ilgili başvurular ve sonuçlar hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Başvuru yapıldıktan sonra atanması beklenen yöne doğru hareket etmek gerekmektedir.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500