2017 Kamuya Memur Alımları
Nil Sunaylı

2017 Kamuya Memur Alımları

2016 Aralık ayında yapılan açıklamalar ile 2017 yılı itibari ile kamuya binlerce personel alımı yapılacağı konusunda ilanlar duyuruldu. Bu nedenle kamuda memur olmak için yapılacak başvuru sürelerinin bir kısmı devam ederken bir kısmının süresi geçti bile. Bu nedenle memur olmak isteyen birçok kişi için 2017 yılı yeni iş kapısını da ardına kadar aralayacak. Kamu kurumları 2017 yılı itibari ile memur alımları ile ilgili ilanlarını yayınlamaya başladılar.


Hangi Bakanlıklara Memur Alımı Yapılacak? 
2017 kamuya memur alımları ilanları içerisinde Sağlık Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Tübitak, Jandarma Genel Komutanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Üniversiteler, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı gibi bakanlıklara binlerce kişinin alınacağı açıklandı. 


Bu alımlar sadece 2017 şubat-mart ayları için değil tüm 2017 yılını kapsayacak şekilde aşama aşama olacak şekilde alınacağı belirtildi. Memur olmak isteyen kişiler belirtilen alım yapılacak bakanlıklardan şartların uyanlara başvuru yapabilecek. Her bakanlık ya da personel alacak her kurumun kendi internet sitesinde bu konu ile ilgili duyurular yer alıyor. 


Kamu kurum ve kuruluşları bu ilanlar ile başvuru tarihlerini belirleyerek memur olmak isteyen adayların öncelikle bu tarihler arasında başvuru yapmasını bekliyor. Başvuru yapıldıktan sonra genel ve özel şartların uygun olması ile birlikte belirtilecek tarihlerde kamuda göreve başlama durumu söz konusu olacaktır.

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500