KPSS'ye Girecek Adaylar Motivasyonunuzu Yüksek Tutun!
Nil Sunaylı

KPSS'ye Girecek Adaylar Motivasyonunuzu Yüksek Tutun!

KPSS binlerce adayın ter döktüğü sınavlardan biri. Bu sınavda ders çalışmak ve sürekli konu tekrarları yaparak, seviye sınavlarına girmek önemli olsa da motivasyon bunları destekleyen en önemli unsurdur. Bu nedenle KPSS'ye girerken mutlaka motivasyonunuzu yüksek tutmanız gerekiyor. Sınav sürecinde yersiz endişeler ve gereksiz korkular nedeniyle en başarılı öğrencilerin dahi düşük netlerle sınavdan çıkması oldukça sık karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Bu nedenle KPSS'ye girecek adaylar motivasyonunuzu yüksek tutun!

Sınava Az Zaman Kaldığında Yapmanız Gerekenler

Sınava az bir zaman kala konularınızı bitirdiyseniz mutlaka bol soru çözümü yapın. En eski konulardan başlayarak son gördüğünüz konulara kadar bir çok soru çözmeye gayret edin. Son iki aylık zaman dilimini çok iyi değerlendirin. Sözel derslerde ufak tekrarlar yapın. Bu tarz aktiviteler sizleri olumsuz düşüncelerden de uzaklaştırıp daha net bir şekilde düşünmenizi sağlayacak aynı zamanda eksiklerinizi kapatma şansını da elde etmiş olacaksınız. Eksikleriniz yoksa sınava daha rahat bir kafa ile girebilirsiniz.

Olumsuz Kişilerden Uzak Durun

Sınav döneminde bir öğrencinin en büyük düşmanı olumsuz kişilerdir. Bu tarz insanlar kendileri yapabileceklerine inanmadıkları gibi sizin de yapabileceğinize olan inancınızı kıracaklardır. Bu yüzden motivasyonunuzun düşmemesi ve emeklerinizin boşa gitmemesi için olumsuz ve kendine güveni olmayan arkadaş çevresinden gerekiyorsa ailenizden de uzak durun. Bu konu hakkında konuşmamayı tercih edebilirsiniz. Önemli olan sizin başarıya olan inancınızın yüksek olmasıdır.

 

Soru ve Yorumlarınız
Kalan karakter sayısı : 500