Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

KPSS HABER - 2017-09-22 17:38:35

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak Zabıt Katipleri için, uygulamalı sınav 30 Eylül 2017 Cumartesi günü yapılacak.

Adalet Bakanlığı, 22 Eylül 2017'de resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile Zabıt Katipliği uygulama sınavında, adaylara yazdırılacak metinleri yayımladı.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru şöyle:

 

" Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6 ncı maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 30 Eylül 2017 Cumartesi günü yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir."

(Bilgisayarınızdan İndirebilirsiniz) Metinleri İndirmek İçin Tıklayınız  

İlgili Duyuru Linkihttp://pgm.adalet.gov.tr/duyuru/2017/eylul/zk-metin.htm

Soru ve Yorumlarınız

Zeynep

Ankara mubasirlik aciklandin mi ? 4 ay önce

Ugur

Merhaba admin,İstanbul mubasirlik sonuçları açıklandı mı? 5 ay önce

Şahin Aydın

Merhaba Ankara için mubaşir sonuçları açıklandı mı takip edemedimde.. 5 ay önce

Ruken

Admin çağlayan adliyesine tam 4000 civarı kişinin başvurusu kabul edilmiş ve sınav ilanında diyorki klavye sınavında en fazla doğru kelime yazan kişiden başlanarak alınacak kişi sayısının (70) 3 katı aday (210) sözlü sınava çağırilacaktır diyor. O zaman bu şu demek oluyor 90 doğru kelime yazmak yeterli olmayacaktır çünkü 100 kelime üzerinde yazanlarda çogunlukta değilmi. Yani öğrenmek istediğim 90 dogru kelime yazan herkes sözlü sınava gidemeyecektir değil mi? 5 ay önce

ADMİN

@erkan1313 -Başvurusu bitti. Bu mülakata girecekler için. 5 ay önce

erkan1313

Merhaba admin başvuru ve şartları var mı göremedim yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar... 5 ay önce

ADMİN

@Emre -Geçen ayın ilanıydı. Kaçırdınız maalesef. 5 ay önce

Emre

Admin bu ilan ne zaman oldu yani ben şimdi başvuru yapmak istesem yapabilir miyim? 5 ay önce

ADMİN

@Tugba -Daha açıklanmadı. Açıklandığı an Açıktan Atama Takip uygulaması ile bildirim alacaksınız. 5 ay önce

Tugba

ANKARA mübaşir neden açıklanmadı? Ben mi bulamıyorum? 2 gündür hicbiryerde bisey yok, açıklama da yok. Neden acaba? 5 ay önce
DİĞER HABERLER
© Copyrigth 2016 kpssgrup.com tüm hakları saklıdır. Haber, grafik, video, ilanlar, röportaj gibi her türlü içeriğimizin tüm telif hakları kpssgrup.com’a aittir. Sitemizde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar kpssgrup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.