Zabit Katipliği Sınav Metni  İndir Kasım 2017

Zabit Katipliği Sınav Metni İndir Kasım 2017

Zabit Katipliği için uygulamalı sınava girecek adayların çalışması gereken metin yayınlandı.

KPSS HABER - 2017-11-02 15:17:56

EN ALTTAKİ LİNKTEN 80 SAYFALIK TÜM METNİ İNDİREBİLİRSİNİZ

Adalet Bakanlığı tarafından konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda "Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6. maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır. 

MÜLAKATLAR 8 - 14 KASIM TARİHLERİ ARASINDA

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 8 - 14 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan uygulama metinlerini indirmek için TIKLAYIN. 

Reklam
Soru ve Yorumlarınız
DİĞER HABERLER
© Copyrigth 2016 kpssgrup.com tüm hakları saklıdır. Haber, grafik, video, ilanlar, röportaj gibi her türlü içeriğimizin tüm telif hakları kpssgrup.com’a aittir. Sitemizde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar kpssgrup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.