Taşerona Kadro İşi Tamamlanıyor

Taşerona Kadro İşi Tamamlanıyor

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro düzenlemesine ilişkin olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecek, yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor dedi.

KPSS HABER - 2017-11-02 15:21:15

Başbakan’dan taşeron işçileri mutlu eden açıklama geldi.Sevindiren açıklama Başbakan Yıldırım tarafından geldi. Binali Yıldırım,yaptığı açıklamada “o iş bitti” diyerek sevindiren haberi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili olarak o iş bitti tamam, eli kulağında, bugün yarın devreye girecektir, yeni yıldan itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor sözleriyle taşeron işçileri heyecanlandırdı.

Taşeron işçilere kadro düzenlemesiyle birlikte kamuda çalışan 800 bine yakın taşeron işçinin maaşları bundan sonra Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek. Şimdiye kadar kamu kurumu kendi sözleşme yapıyor , sözleşmede de çalışacak olan taşeron işçilerin ücretlerini kendileri tarafından  belirleniyordu.

Torba yasa Meclis'ten geçtikten sonraysa bunda sonra kamuda çalışacak tüm taşeron işçilerin sözleşmedeki ücretleriyle ilgili tavan ücret Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.

 

Reklam
Soru ve Yorumlarınız
DİĞER HABERLER
© Copyrigth 2016 kpssgrup.com tüm hakları saklıdır. Haber, grafik, video, ilanlar, röportaj gibi her türlü içeriğimizin tüm telif hakları kpssgrup.com’a aittir. Sitemizde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar kpssgrup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.