Öğretmen Atama Duyurusu Şubat 'ta

Öğretmen Atama Duyurusu Şubat 'ta

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 10 bin ek atama ve 2018'de alınacak öğretmen sayısı sorusuna sadece 2018'de alınacak sayıyı açıklayıp, ek atama sorusuna cevap vermedi.

KPSS HABER - 2017-11-05 14:08:29

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken öğretmen atamaları hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu Bakan Yılmaz kendisine yöneltilen 2017'de 10 bin ek öğretmen alımı ile ilgili gelişme var mı ve 2018 öğretmen atama sorusunu cevapladı.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz "Yılmaz, bizim dönemimizde 580 binin üzerinde öğretmen atamasını yaptık. Önümüzdeki yıl 20 bine yakın öğretmen alacağız. Şubat'ta duyuru, Mayıs gibi sınavlarını yapıp, Haziran-Temmuz'da da atamalarını yapacağız" ifadelerine yer verdi.

Hangi branşta kaç alım olacağı henüz açıklanmadı.

Soru ve Yorumlarınız
DİĞER HABERLER
© Copyrigth 2016 kpssgrup.com tüm hakları saklıdır. Haber, grafik, video, ilanlar, röportaj gibi her türlü içeriğimizin tüm telif hakları kpssgrup.com’a aittir. Sitemizde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar kpssgrup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.