Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alıyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alıyor

MEMURLUK İLANLARI - 2017-11-17 00:06:46

14 Kasım 2017 de Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 25 personel alım ilanı yayınlandı. Alınacaklar Memurlar bölge müdürlüğü ve çeşitli şehirlere yerleştirilecektir.

Başvuracak adaylar 22 Kasım 2017 Salı günü saat 23.59’a kadar Bakanlık internet sitesinde (sanayi.gov.tr) yayımlanan “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır

Destek personel alımında aranan bazı şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P94 puan türünde en az 70 (yetmiş) puana sahip olmak. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar). Lise ve dengi okul mezun olmak. “E” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. İş Makinesi (VİNÇ) Kullanma Sertifikasına sahip olmak (Milli Eğitim Bakanlığı onaylı).<

Mühendis alımında aranan bazı şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puan türünde en az 70 (yetmiş) puana sahip olmak, 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar). Mühendislik alanları için üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, otomotiv mühendisliği, inşaat mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME İŞLEMİ

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere merkez teşkilatı ve her il müdürlüğü bazında yapılacaktır.

KPSS puan eşitliği halinde sırasıyla alanında yüksek lisans mezunu olana, mezuniyet tarihi önce olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirme sonuçları, Bakanlığın resmi internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr veya http://personel.sanayi.gov.tr) ilan edilecek olup, asil veya yedek adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Merkez teşkilatı ile her il müdürlüğünde ayrıca alınacak alanlardaki sözleşmeli personel pozisyon sayısının 3 (üç) katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Yedek adayların atanma hakları yerleştirme sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren altı ay süreyle geçerlidir. Bu süre içerisinde görevine başlamayan ya da başladıktan sonra görevinden istifa eden, ayrılan adayların yerine yedekleri çağırılacaktır.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Soru ve Yorumlarınız
DİĞER HABERLER
© Copyrigth 2016 kpssgrup.com tüm hakları saklıdır. Haber, grafik, video, ilanlar, röportaj gibi her türlü içeriğimizin tüm telif hakları kpssgrup.com’a aittir. Sitemizde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar kpssgrup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.